Aktywne Forum Pro Ana 2020

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

REKRUTACJA TRWA. ZAPRASZAMY!

#1 2023-10-20 19:42:16

Eriko
Nowy motylek
Dołączył: 2023-10-20
Liczba postów: 1
MacintoshSafari 605.1.15

Eriko - rekrutacja

1. Ile masz lat?
26

2. Twój wzrost.
160 cm

3. Twoja waga: najniższa, najwyższa, obecna.
najniższa - 35,5kg, najwyższa - 53 kg, obecna - 46,2kg

4. Twój cel.
45kg

5. Jak wyglądało Twoje dotychczasowe odchudzanie, a jak wygląda teraz? Jak długo się odchudzasz? Podaj swój zwyczajowy przedział kaloryczny.

Opis „dotychczasowego odchudzania” będę musiała trochę skrócić - po 13 latach z ED przeszłam chyba wszystkie formy ograniczania oraz nadużywania jedzenia. Od dłuższego czasu nie miałam problemu z kompensacją, nie stosowałam ekstremalnych głodówek, ale też nie liczyłam zbyt regorystycznie kalorii. Miałam dni, że jadłam jeden mały posiłek, a jak brakowało mi sił to dobijałam do około 1800kcal. Brakuje mi w tym jednak w tym trybie poczucia kontroli, no i przy mojej wadze nie da się już bardziej chudnąć bez wprowadzenia bardziej konkretnego planu. Wizja, że muszę codziennie zapisać bilans jest bardzo mobilizująca, bo obecnie sama nie jestem pewna jaki on jest.

6. Czym dla Ciebie jest "pro ana"?
Pro ana to dla mnie przede wszystkim kontrola (dlatego bardzo spodobał mi się opis forum). Nie chcę zagłodzić się na śmierć, nie chcę regulować jedzeniem swoich emocji. Chciałabym wrócić do swojej ulubionej wagi i chudości, z którą czuję się lekko i przyjemnie (ten kilogram w dół robi dużą różnicę). Pro ana to też systematyczność, której bardzo potrzebuję, jako osoba z adhd.

7. Czego oczekujesz od forum? I co chciałabyś/chciałbyś na nie wnieść?
Od forum oczekuję wsparcia i codziennej mobilizacji. Brakuje mi też poczucia bycia „wśród swoich” (nie mam w swoim otoczeniu nikogo, kto chociaż otarł się o ED. Od siebie chciałabym dać też to samo innym. Wydaje mi się, że po tylu latach wypracowałam parę skutecznych nawyków (moja utrzymująca się dosyć niska waga jest tego dowodem;) jeśli komuś moje sposoby pomogą to chętnie będę się nimi dzielić.

8. Czy już kiedyś byłaś/eś zarejestrowana na forum o podobnej lub takiej samej tematyce? Jeśli tak, co sprawiło, że już do niego nie należysz?
Byłam w daaaawnych czasach na forum Porcelanowe Motyle (oczywiście już go nie ma, więc siłą rzeczy należeć nie mogę;) ale odeszłam przed zamknięciem. Miałam wiele lat przerwy od tego typu miejsc, czułam, że muszę najpierw dojść do ładu ze swoimi emocjami i stosunkiem do swojego ciała. Teraz kieruje mną potrzeba wsparcia, a nie autodestrukcji więc wychodzę z zupełnie innego punktu, ale też widzę, że profil tego typu forum uległ zmianie - podkreślanie potrzeby zdrowia jest czymś nowym i dla mnie osobiście zachęcającym. Nie wiem czy zdecydowałabym się na szukanie wsparcia na forum, gdyby przypominało dawne środowiska pro-ana.

9. Opowiedz coś o sobie
W sumie napisałam trochę dodatkowych informacji przy okazji odpowiedzi na powyższe pytania;)
Nie chcę za dużo danych podawać na niezamkniętej części forum, więc póki co tak w skrócie:
studiuję i pracuję, utrzymuję się i mieszkam sama. Mam wiele zainteresowań (które są na tyle specyficzne, że wolę tutaj jeszcze nie opisywać, działam w fundacjach i kolektywach), no i całkiem lubię moje obecne życie. Kiedyś byłam hospitalizowana z powodu anoreksji, ale od tego czasu minęło prawie 10 lat. Obecnie funkcjonuję na dosyć wysokich obrotach, dlatego szukam balansu pomiędzy dostarczaniem sobie wystarczającej ilości energii, a jednocześnie możliwością czucia się lekko i chudo.

Na wszelkie pytania chętnie odpowiem, pozdrawiam i do poczytania:)
Eriko

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot
AKTYWNE FORUM PRO ANA 2020

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
coronavirus - informacje-z-ukrainy-24h - ct - wcw - homerpg