Aktywne Forum Pro Ana 2020

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

REKRUTACJA TRWA. ZAPRASZAMY!

#1 2020-05-27 21:49:54

szczypiorek17
Gość
WindowsChrome 81.0.4044.138

Formularz rekrutacyjny

1. 17 lat
2. 160cm
3. moja najniższą wagą było ok. 41 kg, niestety osiągnięte przez głódówki (staram się już ich nie praktykować) szybko jednak waga powróciła mi do mojej najwyższej dotychczasowo - 47/48 kg (wachała się), aktualnie ważę 44/45 kg
4. moim celem jest czucie się wreszcie dobrze we własnym ciele, pokonać to przeszywające uczucie wstydu kiedy ktokolwiek zmierzy wzrokiem moją sylwetkę, chciałabym przestać zamartwiać się o to czy jestem wystarczająca i wreszcie spojrzeć z uśmiechem w lustro:) jestem zmotywowana i staram się do tego dążyć. jeśli chodzi o wagę moim celem jest conajmniej 40 kg.
5. moje dotychczasowe odchudzanie było zawsze bardzo zmienne, od diet po 300, 500, 1000 kcal po głodówki czy wymioty oraz zupełnie wykańczające organizm ćwiczenia na spalanie większej ilości kalorii niż ilość jaką spożyłam danego dnia. aktualnie staram się wprowadzać w życie dietę niskokaloryczną, ale zdrową, ograniczam się do ok. 600 kcal + porcja owoców i warzyw (warzywa zwykle dominują w moich obiadach), staram się ograniczać mięso (póki co z niego zrezygnowałam), warzywami także staram się zastępować wszelakie słone przekąski od których zawsze byłam ogormnie uzależniona (zajadanie stresu, nerwów, smutku; ale także objadanie się z powodu nudy - aktualnie udało mi się już od dłuższego czasu tego uniknąć i czuję się z tym o wiele lepiej, kiedyś potrafiłam w jeden wieczór zjeśc nawet dwie całe paczki chipsów, aktualnie na samą myśl mi niedobrze i jest to mój spory sukces). do tego oczywiście wszelakiego rodzaju ćwiczenia - aktualnie w domu, kiedyś biegi.
6. proana jest dla mnie swego rodzaju motywacją, ale głównie określiłabym ją jako odchudzanie/niskokaloryczne diety
7. zdecydowanie potrzebuję wsparcia. nie do końca mam z kim porozmawiać o moich problemach (szczególnie w chwilach słabości) przez co często brak mi też motywacji, wydaję mi się że forum bardzo by mnie w tym wspomogło i umocniło:) chciałabym wzmocnić moją samokontrolę, dzielić się osiągnięciami ale także wspierać i oglądać cudze - byłaby to dla mnie mocna motywacja a jednocześnie chętnie zaoferowałabym moje wsparcie innym forumowiczom. wiem, że poniżej 18 roku życia rekrtuacje zostają rozpatrzone pozytywnie tylko w wyjątkowych przypadkach ale wciąż bardzo liczę na przyjęcie:) bardzo potrzebuję motywacji i wspracia i wiem że niekoniecznie znajde je gdziekolwiek w moim otoczeniu, natomiast to forum wydaje mi się bardzo komfortową opcją.
8. nigdy nie byłam zarejestrowana na żadnym forum o podobnej tematyce

#2 2020-05-28 11:11:35

szczypiorek17
Gość
WindowsChrome 81.0.4044.138

Odp: Formularz rekrutacyjny

Nigdy nie uciekałam się do żadnych pomocy terapeutycznych więc póki co nigdy nie byłam diagnozowana, natomiast podejrzenia pojawiały się wiele razy ze strony mojego otoczenia oraz mnie samej, aczkolwiek nie popieram "samodiagnozy" żadnej z chorób czy to psychicznych czy fizycznych ponieważ jest to niestosowne i obraźliwe w stosunku do samych chorych. Pro Ana różni się dla mnie przede wszystkim tym że bynajmniej z moich doświadczeń często ten sposób odchudzania może być dosyć drastyczny, to niestety dzięki temu ruchowi dowiedziałam się m.in o samych głodówkach, wymiotowaniu czy spożywaniu waty/wacików kosmetycznych jako sposobu ochudzania. Nie dowiedziałabym się tego raczej na żadnych innych stronach o tematyce dietetycznej. Natomiast ja zdecydowanie tego nie popieram i aktualnie wyjątkowe jest dla mnie w Pro Anie m.in to że ten ruch jest swego rodzaju społecznością zrzeszającą osoby które dążą do samokontroli nad swoim ciałem, do perfekcji - osiągając to np. dzięki właśnie niskokalorycznym dietom, dobranym ćwiczeniom etc. Określam ją również jako ekstremalną dietę. Sama Pro Ana posiada przecież nawet własny dekalog znany każdemu zainteresowanemu tym sposobem odchudzania/życia - to również zdecydowanie wyróżnia ją od jakiekogolwiek innego sposobu odchudzania. Nie zamierzam już dalej wymiotować i od dłuższego czasu już tego nie praktykuję:) Chciałabym oczywiście nadmienić, że pomimo że nie popieram żadnych sposobów odchudzania prowadzących do autodestrukcji to nie oznacza to oczywiście że jestem wyzbyta wsparcia dla jakiegokolwiek forumowicza który kiedykolwiek przejawiałby chęci do praktykowania np. wymiotów czy głodówek (choć oczywiście w regulaminie wyraźnie jest zapisane że zdrowie powinno być dla nas najważniejsze), postawiłabym na okazanie wsparcia i odwiedzenie danej osoby od takich zachowań. Na pewno nie pojawiłaby się z mojej strony żadna mowa nienawiści - szczególnie, że na forach o tematyce Pro Ana nikt nie ma monopolu na prawdę i nie mam zamiaru wdawać się z nikim w dyskusje czy kłótnie spowodowane moimi opiniami na temat zachowań autodestrukcyjnych w Pro Anie/Pro Mii.

#3 2020-05-30 16:05:40

szczypiorek17
Gość
WindowsChrome 83.0.4103.61

Odp: Formularz rekrutacyjny

tak, jestem. dziękuję

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot
AKTYWNE FORUM PRO ANA 2020

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
cwaniak - sasw-2020 - perfectdolly - armdayz - ibatawia